Zmiany w opłatach roamingowych od 2017 roku

wysokość opłat roamingowych

Kwestię rozliczania faktur wystawionych przez operatora najlepiej powierzyć wykwalifikowanym księgowym, które z łatwością możesz wyszukać korzystając z wyszukiwarki księgowych . Na portalu łatwo odnajdziesz księgową z Twojej miejscowości np. księgowa Wrocław która rozliczy podróże służbowe Twoich pracowników i związane z tym często koszty roamingowe. Dodatkowo warto spróbować w nowej loterii paragonowej, w której można wygrać auto i nim podróżować po UE.

Obecnie jeśli podróżujemy po krajach UE  korzystając z usług europejskiego zazwyczaj ponosimy z tego tytułu koszty:

* 0,05 euro za minutę połączenia przychodzącego

* 0,19 euro za wychodzącego,

* 0,06 euro za SMS,

* 0,20 euro za megabajt danych.

Opłaty te będą jednak stopniowo dla użytkowników spadać i już od 30 czerwca 2016r. podróżując skorzystamy z obniżonych stawek:

* 0,05 euro za minutę połączenia wychodzącego,

* 0,02 euro za SMS,

* 0,05 euro za megabajt danych.

Kwestia ceny za połączenie rozmów przychodzących nie została jeszcze ustalona.

Dobra informacja; posłowie 27 października 2015r. w Parlamencie Europejskim zdecydowali o zniesieniu opłat za rozmowy w roamingu oraz za przesyłanie danych od 15 czerwca 2017 roku. Nadal trzeba jednak będzie zachować ostrożność ponieważ przy nadmiernych korzystaniu z rozmów czy internetu operator korzystając z klauzuli o uczciwym korzystaniu będzie mógł obciążyć nas kosztami. Jeśli chcesz zobacz jak możesz wygrać samochód 

Na koniec warto się zastanowić czy tak dobre stawki utrzymają się orzez dłuższy czas? Wydaje się że nie ponieważ wielcy, międzynarodowi gracze będą się starali przez lobbing lub w inny sposób otworzyć sobie furtkę do podnoszenia stawek. Gra idzie przecież o ogromne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *