Zmiany w opłatach roamingowych od 2017 roku

wysokość opłat roamingowych

Kwestię rozliczania faktur wystawionych przez operatora najlepiej powierzyć wykwalifikowanym księgowym, które z łatwością możesz wyszukać korzystając z wyszukiwarki księgowych . Na portalu łatwo odnajdziesz księgową z Twojej miejscowości np. księgowa Wrocław która rozliczy podróże służbowe Twoich pracowników i związane z tym często koszty roamingowe. Dodatkowo warto spróbować w nowej loterii paragonowej, w której można wygrać auto i nim podróżować po UE.

Obecnie jeśli podróżujemy po krajach UE ponosimy z tego tytułu koszty:

* 0,05 euro za minutę połączenia przychodzącego

* 0,19 euro za wychodzącego,

* 0,06 euro za SMS,

* 0,20 euro za megabajt danych.

Opłaty te będą jednak stopniowo dla użytkowników spadać i już od 30 czerwca 2016r. podróżując skorzystamy z obniżonych stawek:

* 0,05 euro za minutę połączenia wychodzącego,

* 0,02 euro za SMS,

* 0,05 euro za megabajt danych.

Kwestia ceny za połączenie rozmów przychodzących nie została jeszcze ustalona.

Dobra informacja; posłowie 27 października 2015r. w Parlamencie Europejskim zdecydowali o zniesieniu opłat za rozmowy w roamingu oraz za przesyłanie danych od 15 czerwca 2017 roku. Nadal trzeba jednak będzie zachować ostrożność ponieważ przy nadmiernych korzystaniu z rozmów czy internetu operator korzystając z klauzuli o uczciwym korzystaniu będzie mógł obciążyć nas kosztami. Jeśli chcesz zobacz jak możesz wygrać samochód 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *