Jak wygrać jeden z 16 samochodów i nie zapłacić podatku od wygranej?

Już 1 października 2015 r. startuje Loteria Paragonowa, której inicjatorem jest Ministerstwo Finansów. Akcja ma na celu zachęcenie konsumentów do odbierania wszelkich rachunków potwierdzających sprzedaż.

Udział w loterii mogą wziąć osoby pełnoletnie, które dokonają rejestracji na stronie internetowej akcji (www.loteria-paragonowa.pl)
paragonu fiskalnego opiewającego na kwotę minimum 10 zł. Udział w loterii wezmą jedynie paragony wykluczona jest rejestracja dokumentów potwierdzających płatność.
Nagrody przygotowane dla uczestników promocyjnej „Loterii Paragonowej” to: 16 samochodów, 84 tablety, 72 notebooki. Przygotowano także nagrody dla Przedsiębiorcy, którzy wystawią zwycięskie paragony fiskalne w postaci tabletów.
Jeżeli twoja firma właśnie startuje i niezbędny będzie zakup kasy fiskalnej zapewne szukasz biura księgowego, w tym celu zapraszamy do odwiedzenia strony www.sumiennyksiegowy.pl. Następnym krokiem będzie wpisanie w oknie wyszukiwarki miejscowości w której będziesz się rozliczał i wybór odpowiedniego dla ciebie specjalisty. Serwis www.zaufanaksiegowa.pl to największa tego typu wyszukiwarka w Polsce z której skorzystała już liczna grupa przedsiębiorców.
Losowania zwycięskich paragonów będą się odbywały raz w miesiącu – począwszy od listopada 2015 r. przez okres kolejnych dwunastu miesięcy.
Dodatkowo, raz na kwartał zaplanowano przyznawanie nagród specjalnych. W tym przypadku w losowaniu będą brane pod uwagę jedynie paragony fiskalne pochodzące z premiowanej branży. Nagrodami specjalnymi mają być samochody osobowe. Jeśli uda ci się wygrać, to nie zapomnij o odebraniu faktury, to na jej podstawie będziesz mógł uniknąć opłaty podatku.
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku dochodowego od osób prawnych od nagród otrzymanych w „Loterii Paragonowej”. W związku z tym projektem od wygranych w loterii paragonowej zwycięzcy nie zapłacą podatku dochodowego.
W obecnym stanie prawnym jeżeli przedmiotem wygranych nie są pieniądze, podatnik (osoba fizyczna) jest zobowiązany wpłacić płatnikowi kwotę należnego zryczałtowanego 10% podatku dochodowego przed wydaniem wygranej. Ministerstwo Finansów dzięki uregulowaniu wprowadzonym rozporządzeniem tej kwestii pozwoliło aby zwycięzcy uniknęli zapłacenia z własnych środków zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości odpowiadającej 10% wartości wygranej nagrody.

 

Aktualizacja:

Pierwszy samochód wygrała nasza księgowa Łódź

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *